Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoce v mc, silvestrovský rej a studená kuchyně s Pavlou

4. 1. 2008

V měsíci prosinci jsme se setkali před cukrárnou U Harfy, kde jsme společně ozdobili stromeček ozdobičkami, které si vyráběly samy děti, mnohdy za vydatné pomoci dospělých.

Velice úspěšný byl předposlední den v roce, který jsme věnovali dětem. Nazvali jsme ho Silvestrovský rej, sešli jsme se v herně mateřského centra, která byla slavnostně vyzdobena. Nechyběl dětský přípitek ani pohár. Děti v maskách si opravdu pořádně „zarejdily“ na známé dětské písničky. Pod stromečkem na ně čekalo opravdové překvapení. Firma Quelle nám totiž už podruhé věnovala nádherné hračky, ze kterých se děti opravdu radovaly. Čekali tu na ně dva houpací koně, nové chodítko, interaktivní kostky, vkládací tvary, ale i kočárek s miminky nebo dětský počítač .........Další překvapení dětem připravili jejich rodiče, když mohly sledovat se zapálenými prskavkami v ruce malý ohňostroj.

Obrazek

Obrazek

Některé maminky se v centru ještě zdržely, aby se mohly účastnit akce STUDENÁ KUCHYNĚ S PAVLOU. Paní Pavla Valešová nás totiž zasvětila do tajů studené kuchyně, společně jsme vytvořily čtyři slavnostní předkrmy. Které vypadaly báječně, samozřejmě tak i chutnaly. Všechny tyto recepty můžete najít na našich stránkách i s fotografiemi. Vyzkoušejte třeba hermelín obalený v ořechu.

TROJHRÁNEK HERMELÍN S OŘECHY

HERMELÍN

LUČINA

KIWI

MANDARINKOVÝ nebo ANANASOVÝ KOMPOT

PETRŽELKA

MLETÉ OŘECHY

 

Hermelín rozkrojíme na čtyři díly- vzniklé trojúhelníky pomažeme na bočních stranách lučinou a obalíme v nastrouhaném vlašském ořechu. Lučinu naplníme do zdobícího sáčku a ozdobíme s ní vrchní stranu trojhránku. Dozdobíme plátkem ananasu, mandarinkou, použít můžeme i kiwi nebo petrželku.Obrazek