Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncert Melodie pro Michalku

Koncert Melodie pro Michalku 4.4.2014 PODĚKOVÁNÍ 

 
Děkujeme Vám za nádherný koncert Melodie pro Michalku. Poděkování patří zejména klavíristovi Matyáši Novákovi a překrásnému zpěvu Shirely Tracana. Díky jejich talentu a výjimečnosti, dokázali vytvořit neuvěřitelný koncertní zážitek, který dlouho zůstane v našich srdcích. Chtěli bychom také poděkovat všem návštěvníkům a lidem, co přišli Michalku pozdravit a podpořit. Návštěvnost a celkový výtěžek 52 936,-Kč nás velmi překvapil a nelze ani slovy vyjádřit naše dojetí, které jsme díky Vaší podpoře prožívali. Moc to pro nás znamená a dává sílu bojovat i ve chvílích, kdy síla dochází. Velmi si toho vážíme a naplňuje nás to optimismem, že v nelehké době, jsou mezi námi tak skvělí lidé, kteří si na Michalku vzpomenou. Poděkování patří i organizátorům za průběh koncertu, oslovení sponzorů kteří také přispěli a za velmi hezké sluníčkové koncertní prostředí. Byl to pro nás vyjmečný životní zážitek, na který nikdy nezapomeneme. 
 
Děkujeme rodiče Michalky :-)
 
Poděkování organizátorům: Mateřské centrum Nechanice: hlavní tvůrci myšlenky Zdeňku Zemánkovi, Hance Kafkové, Hance Jarošové, Petře Kollerové, Lence Idunkové a dětem z Mateřského centra Nechanice.
Děkujeme sponzorům: p. Synáčkovi, Obci Prasek, Kobylice, Libčany, Stračov, Nechanice, Drogerie Fousek, Textil Michaela, Zlatnictví Váňová, Květinářství Marxovi, Fit Club Nechanice,ma&pe stavební firma a všem účastníkům koncertu.
 
 
                                                                                                         

Nemocné Míše pomohlo už osm tun vybraných víček z pet lahví

Michalka Zahradníková z Třebechovic pod Orebem.

Michalka Zahradníková z Třebechovic pod Orebem. Autor: archiv rodiny

9.4.2014 05:53

Třebechovice pod Orebem – Na první pohled vypadá Michalka Zahradníková z Třebechovic jako každá jiná sedmiletá holčička. Přesto už od narození bojuje s neznámou zákeřnou chorobou, která připomíná dětskou mozkovou obrnu.

 
 
 

Co to pro ni znamená? Holčička má v podstatě znemožněný běžný pohyb a je odkázaná na vozíček. Po každé, a to i drobné fyzické námaze, je hned velmi unavená. Má třes v ručičkách. Neobejde se bez speciálních pomůcek a rehabilitací.

Péče o Michalku je náročná zejména finančně. I proto o se víkendu uskutečnil charitativní koncert v Nechanicích nazvaný Melodie pro Michalku.

„Potěšila nás vysoká účast návštěvníků, i přítomnost rodiny Zahradníkových, která na koncert zavítala," neskrývá nadšení Hana Jarošová z Mateřského centra v Nechanicích, které akci pořádalo.

„Vybralo se neuvěřitelných 52 963 korun," dodává Hana Jarošová. Výtěžek je určený na léčbu, konkrétně na rehabilitační pobyt.

„Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům a lidem, co přišli Michalku pozdravit a podpořit," nezastírají své dojetí Michalčiny rodiče.

„Moc to pro nás znamená a dává sílu bojovat i ve chvílích, kdy síla dochází. Velmi si toho vážíme a naplňuje nás to optimismem," dodávají svorně manželé Zahrádkovi.

Kdo chce, může rodině pomoci i nyní. Například podpořit sbírku Víčko k víčku pro Mišičku, při níž se vybírají uzávěry od pet lahví. Za jedno kilo získá rodina šest korun.

Kam víčka nosit? Sběrná místa, i další informace o Míše, najdete na internetových stránkách michalka-dmo.webnode.cz.

„Od léta se podařilo vybrat už osm tun víček," říká Pavel Zahradník, Michalčin tatínek.

„Předčilo to naše očekávání, vůbec jsme takovou podporu nečekali," znovu děkují rodiče.

Ty nyní šetří na nový vozíček. „Chtěl bych ji dostat jednou alespoň na berličky, to bych byl šťastný," přiznává se ke svému největšímu přání Pavel Zahradník.

Podle něj, i když to prý nechce zakřiknout, dělá Michalka velké pokroky. Je pevnější, i třes se zlepšuje. Stále však nemůže sama jíst, obléknout se, ani třeba psát.

Veronika Skřivanová

 

Autor: Redakce